+48 796 445 323 biuro@czerwiakstudio.pl

Witamy na naszej stronie, jeżeli się tutaj znalazłeś pewnie zastanawiasz się nad tym jak stworzyć stronę internetową. W takim razie postaram się krok po kroku przeprowadzić Cię przez ten skomplikowany proces tworzenia strony internetowej.

Jaki CMS wybrać?

Na początku zaczniemy od wyboru odpowiedniego CMS’a. CMS czy (Content Management System) co oznacza system zarządzania treścią. Pomoże on nam w zarządzaniu stroną. Na rynku istnieje wiele CMS’ów między innymi Joomla, Wordpres, TYPO3, Magento, PrestaShop, Drupal i wiele więcej. Najbardziej przyjaznym CMS’em naszym zdaniem będzie WordPress.

Tak więc pobieramy aktualną wersję CMS z oficjalnej strony WordPress: https://pl.wordpress.org/download/

Jaki dobry i niedrogi hosting wybrać?

Hosting czyli wydzierżawione miejsce na serwerze, w którym możemy przechowywać nasze pliki i dostać się do nich poprzez wskazanie ich adresu IP. My od wielu lat współpracujemy z LH.pl, z tej okazji przygotowaliśmy dla Państwa kod rabatowy:

Rabat -20% na usługi hostingu w LH.pl

LH-20-153113

https://www.lh.pl/hosting?ref=czerwiakstudio


Jak zarejestrować domenę?

Aby stworzyć stronę internetową niezbędne jest także posiadanie własnej domeny. Domena to nazwa, którą wpisujemy w pasku wyszukiwania. Domeną jest np. „czerwiakstudio.pl”. Domeny w atrakcyjnych cenach zakupisz tutaj ->

Instalacja wordpressa na hostingu

Po wrzuceniu wszystkich plików i przekierowaniu domeny na właściwy adres IP, rozpoczynamy proces tworzenia strony www. Rozpoczynamy od instalacji CMS’a, następnie uzupełniamy wszystkie potrzebne informacje tj. nazwa bazy danych, adres bazy danych, które uprzednio trzeba utworzyć na serwerze.

Tworzenie stron internetowych

Po instalacji pojawi nam się startowa strona wordpress, którą możemy zacząć personalizować. Jeżeli szukasz firmy, która zajmie się utworzeniem profesjonalnej i responsywnej strony internetowej skorzystaj z formularza poniżej i napisz do nas 🙂 Tworzenie stron internetowych to nasza pasja!

Call Now Button