+48 796 445 323 biuro@czerwiakstudio.pl

Strona, stronie nie równa, czyli niuanse w cenach za projektowanie stron WWW

 

„Poproszę stronkę szybko i tanio”, „Strona ma być funkcjonalna, bezpieczna, ale też nie za droga…”, „Dlaczego tak drogo?” – takie komentarze i pytania bardzo często kierowane są do projektantów stron internetowych i web developerów. Czym zatem różnią się koszty i dlaczego jedna oferta może być bardziej atrakcyjna od drugiej? Zapraszamy do naszego przewodnika po rodzajach stron www i ich cenach w 2021 roku.

 

Rodzaje stron internetowych, a ich cena

Strony internetowe budowane są obecnie według potrzeb i wytycznych klientów. Czym innym będzie informacyjna, czy też ofertowa strona internetowa, a czym innym sklep internetowy z zastosowanymi automatycznymi procesami. To właśnie złożoność i wdrażanie specjalistycznych procesów wpływa na cenę projektu witryny.

Drugą istotną kwestią wpływającą na koszt związany z projektowaniem strony jest jej funkcjonalność, ale i oryginalność. Dużo droższe są strony internetowe budowane od podstaw niż te oparte na gotowych szablonach. Oczywiście bardzo często „pisze” się nowe strony na podstawie już istniejących szablonów, by dobrze pozycjonowały się one w wyszukiwarce Google.

Ważne jest również zaplecze, czyli CMS danej strony internetowej. Ilość narzędzi, aplikacji, wpływa na komfort w prowadzeniu strony przez klienta. Wszystkie te kwestie muszą być także dostosowane do już wcześniej wspomnianej wyszukiwarki, czyli tworzone zgodnie z zasadami SEO, co również składa się na powodzenie strony, ale i na jej cenę.

 

Jak działa nasze biuro projektowe?

Nasza studio projektowe bierze pod uwagę przede wszystkim potrzeby klienta. Jednak znając je, zawsze dostosowujemy do naszego doświadczenia i wiedzy w tym zakresie. Staramy się, by potrzeby były zweryfikowane pod kątem użyteczności strony i przynosiły jak najwięcej korzyści. Koszt projektu strony internetowej z naszej firmie jest zależny nie tylko od wymogów, ale również od zastosowanych technologii. CMS WordPress, którego używamy, jest jednym z najlepszych i najskuteczniejszym systemów tego typu. Jest prosty w obsłudze, ale i niezwykle bezpieczny.

Wyróżnia nas również to, że posiadamy studio graficzne oraz specjalistów od SEO, zatem każdy nasz klient może wszystkie poszczególne składowe strony zamówić w jednym miejscu, co również przekłada się na atrakcyjniejszą cenę.

 

Ceny poszczególnych rodzajów stron internetowych

Uogólniony koszt zaprojektowania witryny www w roku 2021 oferowany przez inne firmy przedstawia się w następujący sposób:

– statyczna strona internetowa to cena ok. 2500 zł – 3500 zł

– statyczna strona internetowa, projekt graficzny indywidualny – 5000 zł – 7000 zł

– strona internetowa z systemem CMS (np. WordPress, Joomla) to ok. 5000zł – 6000zł

– strona internetowa z systemem CMS (np. WordPress, Joomla) i indywidualny projekt graficzny – 8000zł – 15000zł

 

Co ważne, każdy nasz klient otrzymuje my certyfikat ssl, domenę i hosting gratis na cały rok.

 

Jak widać, ceny bardzo często pokrywają się z zakresem wykonywanej pracy. W naszym studiu projektowym zawsze koszty związane z budowaniem strony www idą w parze z jakością, ale też indywidualnym podejściem. Zawsze słuchamy naszego klienta, jednak w razie potrzeby doradzamy i służymy swoimi radami. Biorąc pod uwagę wiele czynników, jesteśmy otwarci także na negocjacje. Napisz, zadzwoń – zawsze znajdziemy dla Ciebie dogodne rozwiązanie.

Call Now Button